Varėnos sporto mokyklos 14-mečiai rankininkai – Lietuvos vicečempionai

18 gegužės 09:28 2016 Print This Article

2015/2016 metų Lietuvos vaikų rankinio čempionate puikiai rungtyniavo Varėnos sporto mokyklos trenerio Tomo Baryso 14 metų vaikinų komanda – 2014 metų bronzos medalių laimėtoja.

tauresŠį sezoną keturiolikmečių amžiaus grupėje dėl apdovanojimų kovojo 12 komandų, kurios buvo suskirstytos teritoriniu principu į du pogrupius. Per 10 žaistų rungtynių mūsų rankininkai pralaimėję tris susitikimus, savo pogrupyje užėmė trečiąją vietą. Antrame varžybų etape – ketvirtfinalio varžybose varėniškiai įtikinamu rezultatu 30:26 savo aikštelėje ir 29:32 išvykoje nugalėjo Klaipėdos bendraamžius ir pateko į finalinį varžybų etapą. Finaliniai susitikimai  vyko Garliavoje gegužės 13-15 dienomis, kur rungtyniavo keturios stipriausios Lietuvos komandos: Varėnos SM, Vilniaus SM “Tauras”, Zarasų SC ir Panevėžio KKSC.

Pirmąją varžybų dieną Varėnos SM rankininkai rezultatu 28:33 nusileido Zarasų SC komandai. Pralaimėjimo priežąstis – pačių vaikinų netikėjimas, kad gali nugalėti dar niekada neįveiktus varžovus. Kada netiki, tada nieko ir nepasieki. Apmaudu pralaimėti pirmąją dieną, bet dar laukė dvi finalinės kovos, niekas kol kas neprarasta.

Antrąją varžybų dieną buvo neįmanoma atpažinti varėniškių: žaidėjai kibo varžovams į atlapus nuo pirmos iki paskutinės minutės, “suoliukas” fantastiškai palaikė savo draugus aikštelėje,  vyko bekompromisė kova. Po itin atkaklių rungtynių 29:26 nugalėti Panevėžio KKSC rankininkai. Tą pačią dieną, Zarasų komanda pralaimi sostinės rankininkams, lentelėje visiška lygybė. Visos komandos turi po keturis taškus, viską lems paskutinioji finalų diena – pralaimi, gali likti paskutinis, laimi, sidabras tavo rankose.

Taigi, trečiąją ir paskutinę finalų dieną savo jėgas išbandė Varėnos SM ir Vilniaus SM “Tauras” komandos. Dvi dienas tylėjęs Eitvydas Balkus parodė dėl ko jis yra komandos kapitonas, galingais metimais nuginkluodavo vartininkus, šeši perimti kamuoliai varžovų puolėjus varė į neviltį! Pirmas kėlinys laimėtas lengvai 18:11, tačiau po pertraukos jaunuolių nepatirtis, nuovargis ir ankstyvas tikėjimas pergale priverčia sunerimti. Likus 5 minutėms iki finalinės sirenos rezultatas 28:28, komandos pasikeičia trimis rezultatyviomis atakomis. Tuomet iniciatyvos imasi kapitonas įmesdamas įvartį iš dešimties metrų, gynyboje perima kamuolį. Pavyksta užpulti, rezultatas 33:31 varėniškių naudai. Laiko lieka dvi minutės. Varžovai įmeta. Ilgai puolame, tačiau prarandame kamuolį. Visi skuba į gynybą, tik ne Lukas Kraulaidys. Kuris tik jam suprantamu būdu atima iš varžovų kamuolį ir įmeta įvartį. Likus 40 sekundžių 34:32. Sostinės rankininkai suorganizuoja greitą ataką ir prisiveja iki mūsų per vieną įvartį. Neskubame, tačiau suklystame, kamuolys – varžovų. Lieka 15 sekundžių! Ginamės, tačiau vilniečių pusiau krašto žaidėjas sugeba švystelti žaibišką metimą, kurį savo krūtine sustabdo vartininkas Deimantas Karalius. Dar kelios akimirkos ir pasigirsta taip laukta sirena. Pergalė mūsų!!! Lietuvos Vicečempionais tapo Varėnos SM vaikinų komanda.

Net du Varėnos komandos žaidėjai buvo išrinkti į U-14 komandų simbolinę geriausių žaidėjų rinktinę: dešiniojo pusiau krašto žaidėjas – Ignas Savičius, kairiojo krašto – Lukas Blėda

Geriausiu Varėnos komandos žaidėju pripažintas – Eitvydas Balkus. Didelę atsakomybę užsikrovė dar vienas mūsų žaidėjas. Viso finalinio turo naudingiausiu žaidėju (MVP) pripažintas – Ignas Savičius. Gavus tokį apdovanojimą trauktis nėra kur, reiks atkakliai ir sunkiai dirbti norint įrodyti, kad jis buvo vertas džiaugdamasis savo komandos žaidėjais sakė treneris.

Turnyro trenerius, dalyvius, žaidėjus ir komandas sveikino ir apdovanojo Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas, generalinis sekretorius Miglius Astrauskas ir Lietuvos rankinio lygos vadovas Tadas Jansonas.

Lietuvos vicečempionais tapo: Rokas Alekšiūnas,Aurelijus Arlauskas,  Eitvydas Balkus, Lukas Blėda, Deimantas Karalius, Augustas Keršys, Lukas Kraulaidys, Marius Miškinis, Ričardas Moroz, Ignas Puodžiūnas, Virginijus Pozniakas, Ignas Savičius, Simonas Senda,, Arnas Vorobjovas.