Siaubo drama Varėnos rajone: girti jaunuoliai žiauriai pasityčiojo iš neįgalios mažametės

Siaubo drama Varėnos rajone: girti jaunuoliai žiauriai pasityčiojo iš neįgalios mažametės
06 rugsėjo 22:44 2016 Print This Article

Alaus prigėrę Varėnos rajone gyvenantys jaunuoliai taip suįžūlėjo, kad nebejuto nei ribų, nei sąžinės, todėl net nesuabejojo, kai pasitaikė galimybė žiauriai pasityčioti iš elgesio ir raidos sutrikimų turinčios paauglės – tokia nelinksma istorija iš Lietuvos provincijos gyvenimo paaiškėjo Varėnos rajono apylinkės teismui išnagrinėjus bylą dėl neleistino elgesio su paaugle. Tačiau drąsa išgaravo, kai nusikaltimas išlindo į dienos šviesą – pagrindinis patyčių kaltininkas, jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimu apkaltintas Edvinas Paznėkas net nedvejodamas pripažino savo kaltę, todėl išsisuko palyginti lengvai.

Istorija, kuri vieną asmenį atvedė į teisiamųjų suolą, o jaunai raidos sutrikimų turinčiai merginai suteikė traumuojančios patirties, prasidėjo 2015 m. liepos 6 d. vienoje Varėnos rajono gyvenvietėje, kai vidury dienos susikirto keturių girtavusių vaikinų ir tuščios taros ieškojusios paauglės keliai. Nors trys iš keturių jaunuolių jau buvo taip apgirtę, kad miegojo ant žemės, E. Paznėkas dar buvo budrus – pastebėjęs mažametę, jaunuolis liepė paauglei numauti apgirtusio jo draugo kelnes ir patenkinti jį oraliniu būdu, o mažametė dėl jauno amžiaus ir turimų sutrikimų nesuvokė, kad gali atsisakyti šio žeminančio pasiūlymo.

Nežmoniškas jaunuolių elgesys netruko išlįsti aikštėn – jau po kelių dienų mergaitė tyrėjams detaliai papasakojo įvykio aplinkybes. Anot mažametės, tądien ji laiką leido su tėčiu – vyras buvo atvažiavęs parsivežti metalo, o ji tuo metu nutarusi paieškoti stiklinės taros, kurią tikėjosi vėliau priduoti. Tačiau paieškos baigėsi liūdnai – netrukus nuošaliau ji aptiko keturis vaikinus, iš kurių trys miegojo ant žemės. Vieną iš šių jaunuolių mergaitė teigė pažinojusi, tačiau kitų trijų ne.

Kai paauglė papasakojo, ko iš jos norėjo vienintelis dar nemiegojęs vaikinas, paaiškėjo, kad ši istorija galėjo baigtis ir liūdniau – iš pradžių E. Paznėkas liepė nusimauti šortus, tačiau mergaitė atsisakė tai padaryti. Tik vėliau vaikinas liepė paauglei numauti miegančiam jo draugui šortus ir pamaloninti jį oraliniu būdu, ko mergaitė jau nesiryžo atsisakyti. O tokios „dovanos“ sulaukęs sugėrovas, kaip teigė mažametė, vienu metu buvo netgi pabudęs.

Tiesa, vėliau vaikinas vėl buvo pabudintas, tik ne pačiu maloniausiu būdu – sužinoję, ką sugėrovai padarė mažametei, mergaitės tėvai nuėjo aiškintis su jaunuoliais. Trys vaikinai jau buvo nuvažiavę, tačiau vienas iš jų, kurį mergaitė ir buvo priversta patenkinti žeminančiu būdu, likęs vienas miegojo, o pakeltas, kaip paaiškėjo, buvo itin neblaivus ir teisinosi, kad nieko nedarė ir nieko negirdėjo, tačiau vis tiek iškeliavo su policijos pareigūnais.

Įtarimų sulaukęs E. Paznėkas painiojosi savo parodymuose – iš pradžių vaikinas aiškino, kad tądien jau buvo išgėręs apie keturis litrus alaus ir buvo smarkiai apgirtęs, kai atėjusi mergaitė pasakė, kad jis su draugais greičiau gertų alų, nes reikia tuščių butelių. Tačiau E. Paznėkas neragino jos patenkinti jau miegojusio sugėrovo – esą ši tai dariusi savo noru, niekieno neverčiama. Tačiau neilgai trukus įtariamasis ėmė teigti nesupratęs, kam mergaitei reikia alaus butelių, tiesmukai jai pareiškė – „čiulpk tu jam b…. ir eik iš čia“. O mažametė esą šį pareiškimą suprato tiesiogiai.

Tiesa, E. Paznėko draugas, kurį buvo priversta patenkinti mergaitė, atskleidė kiek kitokias aplinkybes – įtarimų, kurie vėliau buvo panaikinti, sulaukęs vaikinas teigė, kad pabudęs girdėjo, kaip draugas ragina mergaitę čiulpti.

Kaltinimų dėl seksualinių nusikaltimų sulaukęs Varėnos rajono gyventojas ryžosi nevengti atsakomybės – ne tik pripažino jam pateiktus kaltinimus, bet ir iš anksto, dar nesulaukęs teismo, atlygino padarytą žalą – mergaitės tėvui sumokėjo 1 tūkst. eurų. Todėl teismas E. Paznėkui buvo atlaidus – teisėjas Kęstutis Lukošiūnas bylą užbaigė baudžiamuoju įsakymu, o dvi paras už grotų praleidusiam tvirkintojui skyrė aštuonių mėnesių laisvės apribojimą. Per šį laikotarpį E. Paznėkas naktimis turės būti namuose, taip pat privalės dirbti.

 

2016-09-06 12:23
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.