Netekome senosios Varėnos Andriaus Ryliškio mokyklos simbolio

28 kovo 21:08 2013 Print This Article

Informacija Delfi foto autoriaus

Kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sunaikino iš Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio mokyklos sienos išimtą sprogmenį.

Kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sunaikino iš Senosios Varėnos Andriaus Ribiškio mokyklos sienos išimtą sprogmenį.

Kariuomenės sprogmenų neutralizavimo grupės kariai identifikavo, kad 5 metrų aukštyje įmūrytas sprogmuo – Pirmojo pasaulinio karo 6 colių artilerijos sviedinys.

Apie aptiktą daiktą, panašų į sprogmenį pranešė žurnalistas, fotografavęs senus pastatus ir pastebėjęs vieno jų sienoje išsikišusio sviedinio kontūrus.

Apie radinį buvo pranešta Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos ir mokyklos prieigose buvo įvestas planas „Skydas“.

Įvykio vietoje Inžinerijos bataliono kariai sviedinį išėmė iš sienos ir transportavo į Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono poligoną, kur saugiai jį sunaikino.

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai – jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti.

Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

… o dabar va taip atrodo subjaurota siena be savo simbolio,
ir mokinukai negales pasigirti : „Mokinausi mokykloje su „kulka” sienoje”

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.