Mokykla be uniformos

08 gegužės 08:09 2008 Print This Article

„Mokykla be uniformos“ – tai filmas gimęs iš 2007 m. rugsėjo 1 dieną startavusio projekto, kurį sumanė ir vykdo Švietimo ir Mokslo ministerija, kartu su viešųjų ryšių specialistais Publicum ir Studija Nominum.

Šis projektas buvo skirtas Lietuvos moksleiviams, kurie pasitelkdami savo fantaziją, kino industrijos specialistų (Giedrės Beinoriūtės, Igno Miškinio, Sauliaus Drungos, Sauliaus Urbonavičiaus ir Arūno Matelio) patarimus specialiai surengtose stovyklose, turėjo sukurti, parašyti scenarijus ir realizuoti trumpus filmukus atspindinčius mokyklos gyvenimą. 2008 metų sausį iš visos Lietuvos buvo išrinkti ir paskelbti 10 geriausių trumpametražių filmų, kuriuos režisierė Giedrė Beinoriūtė sujungė į vieną bendrą filmą, kuris nuo gegužės 9 d. rodomas visoje Lietuvoje. Dėmesio Varėnos gyventojai: tarp dešimties geriausiųjų puikuojasi ir varėniškės, jaunosios režisierės Žavintos Karsokaitės filmas, tad tikrai „JŪS TURITE TAI PAMATYTI “ – kaip sako projekto „Mokykla be uniformos“ globėjas, kino režisierius Arūnas Matelis.

Šis unikalus filmas buvo sukurtas, remiantis demokratine idėja skatinti vaikų balsą ir jį išgirsti. Šiuo filmu siekiama parodyti, jog vaikų kūryba įdomi, originali ir kalbanti apie svarbius dalykus.

Šis filmas sukurtas siekiant skatinti toleranciją, supratimą, nuoširdumą, veiklumą, naujoviškumą, kūrybingumą ir bendradarbiavimą. Tuo pačiu šis filmas svarbus, kaip dialogas tarp vaikų, mokytojų bei mokyklos. Filmas dedikuojamas mėnesiui be smurto prieš vaikus.

Taigi, Holivudas Jums nebeatrodys toks galingas, nes į kovą stoja Lietuvos moksleiviai su savo jungtiniu filmu, kuris yra: UNIKALUS, nes pirmą kartą Lietuvoje moksleiviai patys nevaržomai ir menine kalba prabils apie savo džiaugsmus bei problemas. NETIKĖTAS, nes pirmą kartą leis pažinti vaikų jausmus ir juos supantį pasaulį pačių vaikų akimis. „SU CINKELIU“, nes pirmą kartą pateikiamas toks… autentiškas humoras. AMBICINGAS, nes meta iššūkį net Holivudui ir nuo gegužės 9 d. pradedamas rodyti net 22 Lietuvos kino teatruose.

Varėnos kultūros centro kino salėje filmas „Mokykla be uniformos“ bus rodomas gegužės 9 d. 17 ir 19 val.; 13 ; 14 ; 15 ; 16 ; 17 d. 17 val., taip pat žiūrovų grupėms patogiu laiku pagal išankstinį susitarimą (registracija tel. 52434 arba 8 610 74347).

Varėnos kultūros centro informacija

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.