Architektūros fondas kviečia į pokalbių ciklą „Koks miestas?“

27 lapkričio 20:46 2014 Print This Article

fondas kviečia į keturioliktąjį pokalbių ciklą „Koks miestas?“
Miestų ideologijos, utopija, miestai-knygos, „pastmodernizmas“, atviras urbanizmas – tai tik kelios temos, kurias palies keturioliktojo ciklo „Koks miestas?“ paskaitos:
2014 m. lapkričio 27 d. BART GOLDHOORN (Olandija) „Atviras urbanizmas“
Bart Goldhoorn yra (post)komunistinės architektūros specialistas ir ilgametis Maskvos architektūros bienalės kuratorius, skaitantis paskaitas įvairiose Europos šalyse. B. Goldhoorn tyrinėja „masinę“ gyvenamųjų namų statybą ir architektūrą, gimstančią laisvosios rinkos ir sovietinio palikimo sankirtos dėka. Jis yra baigęs architektūros studijas Delfto technologijų universitete. 1995 metais Maskvoje B. Goldhoorn įkūrė architektūros žurnalą „Project Russia“, po kurio sekė „Project International“ (nuo 2001 m.) ir „Project Baltia“ (nuo 2007 m.).
2014 m. gruodžio 4 d. BEATRIZ RAMO (Ispanija/Olandija) „Dievų malonėje“
Beatriz Ramo yra „STAR strategies + architecture“ biuro įkūrėja ir vadovė. „STAR“ projektuoja, vykdo kritinius tyrimus, analizuoja tiesiogiai ar netiesiogiai su architektūra ir urbanistika susijusias temas. Nuo 2008 metų B. Ramo yra viena iš „MONU“ žurnalo redaktorių. B. Ramo yra dirbusi „OMA“ biure Roterdame, yra prisidėjusi prie pro-jektų „CCTV“ ir „TVCC“ (pastatai Pekine) ir „Wyly Theatre“ (pastatas Dalase) , taip pat ji yra dirbusi su ne vienu tarptautiniu konkursu. Ji yra skaičiusi paskaitas bei dėsčiusi Amsterdamo architektūros akademijoje, „Sandberg“ institute Amsterdame, Tilburgo architektūros akademijoje.
2014 m. gruodžio 9 d. S¨REN LETH (Danija) „Pastmodernism“
S¸ren Leth yra Danijos architektūros ir urbanistikos biuro Sleth partneris. Nuo pat biuro įkūrimo jis dirba su industrinių teritorijų regeneracijos projektais, aktyviai dalyvauja ir laimi architektūriniuose konkursuose Skandinavijoje. Sleth biuras ne tik projektuoja, bet ir atlieka tyrimus, kuria viziją Danijai, kuri nuo 2050 metų siekia neutralizuoti visas anglies dvideginio emisijas. S¸ren yra paskirtas Danijos menų fondo architektūros komiteto nariu 2014-2017 metams.
2014 m. gruodžio 11 d. ARJEN OOSTERMAN (Olandija) „Išmanesnis miestas“
Arjen Oosterman yra architektūros istorikas, kritikas, dėstytojas, kuratorius, kuris nuo 2007 metų užima žurnalo „Volume“ vyriausiojo redaktoriaus pareigas. „Volume“ žurnalas yra leidžiamas „Archis“ organizacijos drauge su „AMO“ ir „C-LAB“. Kartu su „Archis“ platforma A. Oosterman yra įsitraukęs į „Architecture of Peace“, „Self Building Building“ ir „Connected“ projektus. Jis dėsto architektūros istoriją ir architektūros kritiką įvairiose Olandijos architektūros mokyklose, aktyviai rašo knygas bei straipsnius, publikuojamus tarptautinėje architektūros spaudoje.
2014 m. gruodžio 17 d. LEONIDAS DONSKIS (Lietuva) „Atminties karai mieste: utopijos, eutopijos ir distopijos“
Leonidas Donskis yra filosofas, idėjų istorikas, visuomenės veikėjas ir akademikas, prieš metus pasitraukęs iš aktyvios politinės veiklos. L. Donskio tyrimai ir publikacijos apima, bet neapsiriboja, civilizacijų analizę, politinių idėjų istoriją ir kultūros filosofiją. Jo straipsnius ir interviu galima aptikti lietuviškoje architektūros periodikoje (žurnale „Archiforma“). L. Donskis dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suo-mijos, Estijos, Vengrijos ir, žinoma, Lietuvos universitetuose ir tyrimų centruose. Nuo 1997 m. dėsto Helsinkio universitete, o nuo 2007 m. – Bolonijos universitete ir „Corvinus“ universitete Budapešte.
Visos keturioliktojo FONDO paskaitų ciklas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių ciklas su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš jau praėjusių paskaitų ciklų galite rasti http://www.archfondas.lt/paskaitos/pokalbiai.
Vienuoliktojo ciklo kuratoriai – Ieva Cicėnaitė, Andrius Ropolas, Matas Šiupšinskas.
Daugiau informacijos: Matas Šiupšinskas +370 651 98236, www.archfondas.lt
arch@archfondas.lt

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.