Kaip prižiūrėti automobilį žiemą?

Kaip prižiūrėti automobilį žiemą?
14 gruodžio 23:35 2015 Print This Article

Ar žinai, kad žiemą pasikeičia ne tik oro temperatūra, atsiranda sniego, tačiau ir pasikeičia automobilio priežiūros ypatybės. Triukų kaip tvarkytis su automobiliu žiemos metu vieni išmoksta intuityviai, kiti perima draugų, tėvų patirtį, tretiems itin praverčia automobilių specialistų patarimai. Būtent tokius pateiksime ir šiame straipsnyje.

Pakeisk ar papildyk automobilio skysčius

Jei vasarą aušinimo skysčio bakelį papildei vandeniu (ko nereikėtų daryti net vasarą) – prieš žiemą privaloma pakeisti skystį į tikrą aušinimo skystį. Nepakeitus, sistema gali užšalti, o automobilio remontas tokiu atveju kainuoja gan nemažai. Lygiai tas pats su langų valymo skysčiu, kurį reiktų pakeisti į žieminį, atsparų šalčiui. Kad neužšaltų langų plovimo skysčio bakelis ir važinėjant žiemiškais keliais būtų galima tinkamai nusivalyti langus.

Važinėk pilnu baku

Mažas kuro kiekis bake ir didelis šaltis = didelė tikimybė, kad kuras užšals. Arba susidaręs kondensatas bake praskiedžia kurą ir šis tampa linkęs užšalti, o ledo kristalai gali sukelti pažeidimų variklyje. Kita vertus, tuščias bakas gali pradėti rūdyti, susidariusios nuosėdos užkimšti kuro filtrus. Todėl karts nuo karto reikėtų pripilti kuro baką iki viršaus, o žiemą važinėti kuo pilnesniu baku.

Pakeisk valytuvo gumeles

Kaip jau minėta, žiemą itin svarbu valytis langus ir užtikrinti matomumą snygio ar šlapdribos metu. Todėl daugelis specialistų rekomenduoja žiemai naudoti grifito pagrindu pagamintas valytuvo gumeles. Pakeisti gumeles brangiai nekainuoja, tačiau tai užtikrina, jog valytuvai neprišals prie stiklo ir kruopščiai nuvalys langus tuomet kai reikės. O gumeles reikia keisti nepriklausomai nuo metų laiko jei jos „cypia“ valymo metu arba palieka purvo ruožus ant stiklo.

Kaip nuvalyti ledą nuo stiklo?

Dažniausiai pasitaikantis klausimas žiemos metu. Geriausia, anot specialistų, įjungti variklį ir langų šildymą, tuomet lengvai aptirpusį ledą lengva pašalinti nuo stiklo. Praktika pilti karštą vandenį ant automobilio stiklų yra itin pavojinga – sušalęs stiklas gavęs verdančio vandens dozę gali patirti „stresą“, kitaip – suskilti. Todėl stiklo šildymas ir valymas su specialiai tam pritaikytais gremžtukais –geriausia išeitis.

Išdžiovinkite kilimėlius

Žiemą kilimėliai nuolat permirkę nuo šlapių batų. Tai nėra gerai, kenkia salonui, grindims. Išeitis – karts nuo karto susirinkti kilimėlius (jei jie medžiaginiai, išplauti ir išdžiovinti. Arba po kilimėliu pakloti laikraštį ir jį išmesti kuomet tampa šlapias. Drėgmės reguliavimas automobilio salone yra privalomas, norint išlaikyti automobilį švarų ir gaivų.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.