Galimybė Varėnai – investicijos bei naujos darbo vietos

Galimybė Varėnai – investicijos bei naujos darbo vietos
13 gegužės 14:42 2016 Print This Article

Gegužės 12 d. Seimo plenariniame posėdyje Seimo narys Vidas Mikalauskas pristatė Miškų įstatymo Nr. I-671 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriam pritarta už balsavus 45, prieš – 0, susilaikius 12 Seimo narių. Tolesnis pataisų svarstymas vyks Seimo Aplinkos apsaugos komitete.                                     

Pasak projekto iniciatoriaus ir rengėjo V. Mikalausko, jeigu Seimas šiam projektui pritars po pateikimo – Varėnoje atsiras galimybė išplėsti verslo objektų ir individualių namų statybų zonas, o tai reiškia investicijas ir naujas darbo vietas rajone, ko iki šiol nebuvo galima padaryti ir tai priklausys tik nuo savivaldybės strategijos bei gebėjimų spręsti šiuos klausimus.

„Tokiu pakeitimu būtų palengvinta savivaldybių finansinė našta, būtų greičiau užbaigti nuosavybės teisių atkūrimo į žemę darbai, nes savivaldybės mažesnėmis išlaidomis ir sparčiau galės kurti tinkamesnę aplinką (infrastruktūrą) verslui, būtų galima lengviau pritraukti investicijas į miškingas savivaldybes“, – teigė V. Mikalauskas.

Projektu siūloma leisti savivaldybėse, kurių miškingumas viršija 50 procentų (išskyrus Neringos savivaldybę), miško žemę paversti kitomis naudmenomis ir netaikyti reikalavimo sumokėti piniginę kompensaciją už tą kitomis naudmenomis paverčiamos valstybinės miško žemės dalį, kurioje formuojamos visuomeninės paskirties, bendro naudojimo ir gyvenamosios teritorijos miestuose, ir (ar) inžinerinės infrastruktūros teritorijos, apimančios komunikacinius koridorius, inžinerinius tinklus, susisiekimo komunikacijas ir aptarnavimo objektus šių formuojamų teritorijų aptarnavimui, kai miško žemės pavertimą kitomis naudmenomis inicijuoja savivaldybės, kurios teritorijos miškingumas yra didesnis kaip 50 procentų ir kurioje nėra galimybės šių teritorijų formuoti ne miško žemėje, administracijos direktorius, išskyrus Neringos savivaldybę.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje skubos tvarka planuojama grįžti gegužės 31 d.

 

Remigijus Baranauskas
Seimo nario Vido Mikalausko padėjėjas
Mob. 8 628 63 333
El. p.: Remigijus.Baranauskas@lrs.lt

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.