Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ nuo archainių keramikos dirbtuvių iki šamaniškos pirties

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ nuo archainių keramikos dirbtuvių iki šamaniškos pirties
21 liepos 21:52 2015 Print This Article

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ nuo archainių keramikos dirbtuvių iki šamaniškos pirties
Archainės raugo keramikos dirbtuvės, vaikščiojimas per žarijas, smilkalų gamyba ir šamaniška pirtis – tai tik maža dalis veiklų, į kurias įsijungti kvies muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“.
Atsigręš į senąsias tradicijas
Paskutinį liepos savaitgalį prasidėsiančio festivalio tema – žiedas, simbolizuojantis begalybės tėkmę, niekada nesibaigiantį kismą. Tad organizatoriai kviečia atsigręžti į senąsias tradicijas ir sudalyvauti išskirtinėse trijų dienų raugo keramikos dirbtuvėse. Iš Panevėžio atvykstantis keramikas ir skulptorius Audrius Gokas įvairiomis technikomis dirba bei moko kitus jau daugiau nei 15 metų.
„Festivalyje „Yaga Gathering“ mokysimės archainės raugo keramikos technikos, kurios pagalba gaminsime puodynes. Nors technikų yra įvairių, tačiau ši man pačiam labai arti širdies. Viskas vyks tris dienas. Pirmąją – ruošime molį ir lipdysime įvairias archaines puodynes. Antrąją dieną – džiovinsime darbus, ruošime malkas ir laužo duobę. Na, o trečiąją dieną degsime darbus ir grožėsimės rezultatais.“ – sako menininkas.
Pasak jo, jokio specialaus pasiruošimo norint sudalyvauti dirbtuvėse nereikia, užtenka tik noro ir nusiteikimo tris dienas iš eilės po kelias valandas skirti šioms dirbtuvėms. Archainio stiliaus puodynės būna puošiamos įvairiomis saulutėmis ir kitokiais pagoniškais simboliais, tad visi dirbtuvių dalyviai galės ne tik susipažinti su senosiomis tradicijomis, bet ir išmokti jas atpažinti.
Šamaniška pirtis iš Pietų Amerikos
Pirmą kartą festivalio istorijoje visi lankytojai galės pasimėgauti Pietų Amerikos pirtimi – temaskaliu. Tai tradicinė pirtis, kuri P. Amerikoje nuo senovės buvo naudojama valymo bei gydymo ritualuose.
Temaskalio ritualą pristatys ir prisijungti kvies Anne-Laure Vincke, kuri yra šventosios Itzachilatlano ugnies šeimos gyduolė, kvėpavimo technikų meistrė, tao-tantra masažo mokytoja.
Temaskalio ritualas susidaro iš kelių ciklų, skirtų atskiram elementui ir skirtingai pasaulio krypčiai. Durys į pirtį atveriamos kelis kartus, kiekvieną kartą atverdamos kelią tam tikram kiekiui įkaitusių akmenų. Ant įkaitusių akmenų beriami smilkalai. Kai visi akmenys skirti tam ciklui suguldomi duobėje, temaskalio durys uždaromos ir ant akmenų pilamas vanduo.
Ši ceremonija išvalo ir suteikia jėgų, atpalaiduoja raumenis, bei nuramina protą. Temaskalis atveria širdį, padeda sureguliuoti energijos ir kraujo tekėjimą kūne, sustiprina imunitetą, padeda moterų ciklui, hormoninei bei endokrininei sistemai.
Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos raj.). Festivalio sveikatingumo ir amatų erdvėse laukia daugiau nei 30 jau tradicija tapusių ir visiškai naujų paskaitų, dirbtuvių ir kitų veiklų. Tarp jų – tradicinis bėgimas per žarijas, įvairūs masažai, meditacijos ir jogos pamokos, kakavos ceremonija, smilkalų gamyba, astrologo ir chiromanto pranašystės ir daugelis kitų.

Daugiau informacijos apie festivalį:
www.yaga.lt
www.facebook.com/YagaGathering
https://www.youtube.com/user/Yagafestival

Kontaktinis asmuo:
Alina Žilinaitė
Tel: +370 610 10 495,
El. paštas: pr@yaga.lt

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.