Stovykla “Swamp 2020” – saviizoliacija nuo masinės kultūros

Stovykla “Swamp 2020” – saviizoliacija nuo masinės kultūros
16 liepos 11:05 2020 Print This Article

Domininkas Kunčinas

Po metų pertraukos, liepos 24-25 dienomis, sugrįžta darbo ir poilsio stovykla “Swamp” Lavysbalėje, Dzūkijoje. Po kelis mėnesius trukusios ramybės kapitalistinis “dirbk-pirk-mirk” traukinys vėl pajudėjo, tačiau “pasidaryk pats” subkutūra, naudojanti alternatyvius energijos šaltinius, kviečia pratęsti saviizoliaciją nuo masinės psichozės Dzūkijos aukštapelkėje.

Vidurvasarį pušyne prie Lavyso ežero susirinks besidomintys kitokiu gyvenimo būdu ir jo išraiškomis. Pavadinimą iš “Swampfest” iki “Swamp” susitrumpinęs sambūris kviečia praleisti savaitgalį laisvoje ir kūrybingoje bendruomenėje be reklaminio triukšmo, grubių apsauginių ir beveidės masinės kultūros.

Prieš keliolika metų DIY (do-it-yourself) kultūros puoselėtojai surengė savo pirmąjį festivalį “Darom” (vėliau šį pavadinimą pasisavino aplinkosauginė akcija), po kelių metų jo tradicijas perėmė “Padarom”, “Operatorinė”, “Fire” ir kiti.

“Swampfest 2016” flashback – https://youtu.be/w5tmMv5RRgw

2013-aisiais prie jų prisijungė ir “Swamp’as”, kurį inicijavo buvęs grupių „Bora“ ir „Analfists“ narys, vieno populiariausių lietuviškų fanzinų “Kablys” leidėjas ir muzikos įrašų leidyklos „Kablio muzika“ įkūrėjas iš Vilniaus pasitraukęs gyventi į… aukštapelkę netoli Varėnos. Šis regionas, įtariama, dėl po žeme esančių tam tikrų iškasenų, pasižymi radikaliais temperatūrų skirtumais – priklausomai nuo sezono termometras čia dažnai pasiekia minimumus ir maksimumus. Todėl vidutiniškai čia nebūna.

Šiemet gyvus pasirodymus “Swampfeste” planuoja renginio senbuviai, Europos sunkiosios muzikos scenoje garsiai skambantis trio iš Latvijos „Tesa“, rokenrolinio bliuzo atstovai iš Lenkijos „Fertile Hump“, ekstremaliai greiti estai „Sociasylum“ ir visas būrys lietuviško pogrindžio: buvusi „shishi“ būgnininkė, tarp savo alter-ego klaidžiojanti Kotori Umiko, nesustabdomi pankroko veteranai „Toro Bravo“, ironiškas estrados kabaretas „Lapkričio dvidešimtosios orkestas“, vietoje bmp’ų bmx naudojantys ekstremalai „Egomašina“ ir regio ambasadoriai „Ministry of Echology“. Dienomis ir naktimis muzika rūpinsis mažai žinomi, bet nuoširdūs selektoriai.

Galima tikėtis, jog atgims daug aistrų sukeliantis “Dulkančios Durpės” futbolo turnyras. Padus pakutens „Sadhu lentos“ – stovėjimo ant vinių pradžiamokslis, „Egomašina“ ir kompanija šokinės dviračiais į tvenkinį nuo rampos, o romantikai naktimis su „MMLAB“ stebės vasaros dangų.

Žinoma, vienas pagrindinių stovyklos akcentų: bendravimas su bendraminčiais, keitimasis idėjomis ir nuomonėmis. Visi kviečiami prisidėti ir siūlyti idėjas, kurias būtų galima įgyvendinti renginio metu. Norintys tapti savanoriais rašykite adresu swampfestas@gmail.com.

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/events/598068200833617/

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.