Artėjant euro įvedimui kyla barjerai kainoms kelti

31 sausio 20:03 2014 Print This Article

Valdžia pageidautų, kad ruošiantis euro įvedimui prekių ir paslaugų kainos būtų pradėtos skelbti net ten, kur jos dažniausiai nėra nurodomos, pavyzdžiui, kirpyklose, odontologijos įstaigose ar taksi.
Nuotrauka: Jason Alden/Bloomberg Nuotrauka: Jason Alden/Bloomberg
Susiję rašiniai

» Derinamas susitarimas su verslu dėl sąžiningo veikimo įvedant eurą
» Kainas eurais pradės tikrinti vasaros pabaigoje
» Su euro įvedimu susiję įstatymai nesunkiai skinasi kelią Seime
» Lietuviai iš latvių mokosi įsivesti eurą

Naujienlaiškis Darbo dienomis gaukite svarbiausių naujienų santrauką į savo el. pašto dėžutę. Pavyzdys

Toks įpareigojimas verslui gali būti numatytas euro įvedimo įstatymuose arba specialiame memorandume, kuriuo verslininkai pasižadėtų nepiktnaudžiauti valiutos pakeitimu ir dirbtinai nekeltų kainų.

Rasa Noreikienė, ūkio viceministrė, VŽ sakė, kad ruošiantis euro įvedimui Latvijoje buvo susidurta su tuo, kad ne visur kainos yra skelbiamos. Tai apsunkino veiksmingą kontrolę, ar kainos skaičiuojamos tinkamai ir ar nėra tyčia didinamos.

„Pas mus irgi ne visur nurodo kainas, pavyzdžiui, kirpyklose. Tad su verslu pirmiausia tariamės, kad ne tik būtų įdiegta efektyvi kainų konvertavimo stebėsena, bet kad jos apskritai būtų nurodomos. Todėl Lietuvoje, ruošiantis euro įvedimui, bus reikalaujama tikslias kainas abiem valiutomis rodyti net tose vietose, kur jos paprastai nenurodomos. Jeigu ten ateis tikrintojai, tokio reikalavimo nepaisymas bus fiksuojamas kaip pažeidimas“, – sakė p. Noreikienė.

Statistikos departamentas yra įsipareigojęs artimiausiu metu parengti šimto pagrindinių vartojamųjų prekių ir paslaugų sąrašą, kurių kainos bus akyliau stebimos, rengiantis įsivesti eurą. Ketinama platinti oficialius pranešimus apie šių paslaugų ir prekių kainų pokyčius, kad būtų aiškiai matyti, ar jos nėra didinamos.


Pilna straipsnį rasite čia :

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.