ŽVEJAI SUNERIMĘ: VARĖNOJE ĖMĖ GAIŠTI STAMBIOS ŽUVYS

ŽVEJAI SUNERIMĘ: VARĖNOJE ĖMĖ GAIŠTI STAMBIOS ŽUVYS
13 gegužės 09:53 2016 Print This Article

Pastarosiomis dienomis aplink Varėną sujudo žvejai mėgėjai ir aplinkosaugininkai. Tvenkinyje ant Derežnyčios upės, vietinių vadinamoje Varėnos „jūroje“ žvejai pastebėjo stambias negyvas lydekas. Apie tai išgirdę aplinkosaugininkai nedelsdami susisiekė su šio vandens telkinio nuomotoju.

Nuvykus prie minėto tvenkinio, buvo rastos aštuonios negyvos įspūdingo dydžio lydekos ir 0,5 kg svorio ešerys. Negyvos lydekos svėrė 5, 8, ir net 10 kilogramų. Žuvis prie kranto priplukdė tądien pūtęs šiaurys. Apėjus visą tvenkinį, kitų žuvų kritimas nepastebėtas. Paviršinio vandens teršimo versija atmesta, nes pirmiausia būtų kritę mažos žuvys.

Susisiekus su žuvininkystės specialistais, jie paaiškino, kad galimai lydekos gali sirgti lydekų maru ar raudonuke. Šios ligos pasireiškia po lydekų neršto. Ant negyvų lydekų nesimatė jokių mechaninių ar kitokių pažeidimų, nuo jų sklido nemalonus kvapas, jos jau buvo pradėjusios irti.

Apie gaištančias lydekas KABLYS.lt komandai pranešė ir skaitytojas Aironas. Jis skubiai nufotografavo pastebėtą negyvą didelę lydeką. Pasak žvejo, vietiniai pasakojo radę ir daugiau tokių egzempliorių. „Ėjome link Dainų slėnio ir pastebėjome, kad kažkas plaukioja vandens paviršiuje. Šiaip ne taip, pasiėmę pagalį, priplukdėme plaukiantį daiktą arčiau kranto. Pasirodo, kad tai buvo didelė negyva lydeka. Vietiniai sakė, kad matė žmones traukiant dar kelias panašaus dydžio žuvis,“ – KABLYS.lt komandai pasakojo Aironas.

Varėnos „jūroje“ vykstantis sujudimas dėl gaištančių lydekų – ne vienas toks pastaruoju metu. Aplinkosaugininkams ypač kelia nerimą masiškai Kauno mariose gaištančios žuvys. Aplinkos viceministras Linas Jonauskas pats susirūpino tokiu žuvų gaišimu ir nuvyko į įvykio vietoje. Pakrantėje jam pavyko suskaičiuoti 50 negyvų stambių karpių ir dar keletą nedidelių starkiukų. Apie įvykius Kauno mariose daugiau skaitykite  ČIA

 

kablys.delfi.lt informacija

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.