Varėnoje elektros transformatorių ardę vagys užklupti nusikaltimo vietoje

Varėnoje elektros transformatorių ardę vagys užklupti nusikaltimo vietoje
13 sausio 19:53 2014 Print This Article

Varėnoje elektros transformatorių ardę vagys užklupti nusikaltimo vietoje

Sausio 8 d. vienai iš Varėnoje įsikūrusių įmonių netikėtai nutrūko elektros tiekimas – elektros skirstymo bendrovės AB LESTO darbuotojai, atvykę šalinti gedimo, vienoje iš transformatorinių aptiko ir sulaikė du asmenis, pradėjusius plėšti metalines elektros įrenginių dalis. Įvykį tiria policija, įtariamieji sulaikyti.

Pranešimą apie verslo klientui nutrūkusį elektros tiekimą LESTO gavo sausio 8 dienos 13.57 val. – LESTO dispečeris ieškoti ir šalinti gedimo nedelsiant išsiuntė operatyvinę brigadą. Darbuotojai, atvykę apžiūrėti elektros skirstomojo tinklo įrenginių, vienoje iš transformatorinių pastočių aptiko du asmenis, kurie, išjungę įtampą, buvo pradėję ardyti įrenginius. LESTO darbuotojai iškvietė policijos pareigūnus, nusikaltimo vietoje buvę asmenys sulaikyti.

LESTO darbuotojų teigimu, vagystės vietoje užklupti asmenys sulaikomi bandė priešintis, vienas iš asmenų, įlindo į elektros kabelių rūsį pastotėje, iš ten jį ištraukė policija. Dėl tokių neatsakingų piliečių veiksmų kilo itin didelė rizika visų buvusių asmenų gyvybei. Daugiau aplinkybių paaiškės vykdant ikiteisminį tyrimą.

„Ne kartą tokie įžūlūs veiksmai baigėsi asmenų, įsibrovusių į elektros įrenginius, mirtimi. Džiaugiamės, kad pavyko išvengti aukų, tačiau itin didelį susirūpinimą kelią piktavališki ketinimai pasipelnyti visų elektros energijos vartotojų sąskaita. Vagys net nebūtų galėję realizuoti savo grobio – bendradarbiaujame su metalų supirktuvėmis regione, joms draudžiama supirkti elektrotechninę įrangą. Tuo tarpu padaryti nuostoliai skirstomajam tinklui yra gerokai didesni, nei potencialus vagišių grobis“, – teigia Vitas Blažauskas, LESTO Alytaus regiono tinklo valdymo departamento direktorius.

Preliminariai vertinama, kad žala vien dėl sugadintų įrenginių sudaro daugiau nei 1000 Lt. LESTO klientas, likęs be elektros, kurį laiką negalėjo vykdyti veiklos. Elektros energijos tiekimas, kurį sutrikdė įsibrovimas į transformatorinę, buvo atstatytas aplinkinėmis linijomis 14.39 val.

2013 m. vasarą priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos numato daug griežtesnę atsakomybę už svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių infrastruktūros vagystes ar gadinimą – už tokio turto vagystes baudžiama laisvės atėmimu iki 6 metų.

„Labai didžiuojamės ir dėkojame bendrovės darbuotojams, kurie drąsiai ir ryžtingai pasipriešino piktavališkiems ketinimams, taip pat dėkojame policijos pareigūnams, operatyviai sureagavusiems ir sulaikiusiems įsibrovėlius. Kviečiame kiekvieną pilietišką gyventoją, pastebėjusį įtartinus veiksmus šalia elektros įrenginių, taip pat sugadintus įrenginius, nutrauktus laidus ar kitą pavojingą situaciją, nedelsiant apie tai pranešti“, – teigia V. Blažauskas.

Pastebėjus įtartinus asmenis prie skirstomojo tinklo įrenginių ar sugadintus įrenginius, galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, LESTO klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555 (darbo dienomis). LESTO atkreipia visų institucijų ir gyventojų dėmesį – prašome pranešti bet kokią informaciją, susijusią su vagystėmis iš skirstomojo tinklo įrenginių.

Tai ne pirmas atvejis, kai neteisėtai bandantys pasipelnyti asmenys sulaikomi nusikaltimo vietoje – per 2013 metus sulaikyta per 30 įtariamų asmenų, įvykdžiusių vagystes iš elektros skirstomojo tinklo įrenginių. Maždaug pusę vagysčių padeda išaiškinti gyventojų pranešimai.

Pranešimą paruošė
Ernestas Naprys
AB LESTO atstovas ryšiams su visuomene
Tel. 8 5 251 4516
Mob. 8 696 76469
ernestas.naprys@lesto.lt
www.lesto.lt

AB LESTO – Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius, kurio pagrindinės funkcijos: elektros energijos persiuntimas skirstymo tinklais, vartotojų poreikių tenkinimas, naujų vartotojų įrenginių ir objektų prijungimas, skirstomųjų tinklų eksploatavimas, jų priežiūra, valdymas, plėtojimas, saugumo ir patikimumo užtikrinimas. Bendrovė aptarnauja daugiau kaip 1,5 mln. elektros vartotojų visoje šalies teritorijoje. 2013 m. LESTO pakviesta pirmininkauti Nacionaliniam socialiai atsakingų įmonių tinklui (Jungtinių tautų pasaulinio susitarimo (angl. „Global Compact“) Lietuvoje tinklui. LESTO savitarnos svetainė – www.manoelektra.lt, LESTO klientų aptarnavimo telefonas visą parą – 1802.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.