Varėna ruošiasi naujam turizmo sezonui

Varėna ruošiasi naujam turizmo sezonui
29 kovo 22:19 2016 Print This Article
2015 metų pabaigoje Varėnos švietimo centro Turizmo ir verslo informacijos skyrius gavo teisę legaliai naudoti turizmo informaciją ženklą „I“, kurį suteikė Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Gavus ženklą atsirado naujos galimybės būti matomiems ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, dalyvauti mokymuose, įgyvendinti turizmo rinkodaros projektus.

2016-ųjų metų pradžioje Varėnos rajono turizmo specialistai dalyvavo keturiose tarptautinėse turizmo ir laisvalaikio parodose – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Vokietijoje. Balandžio pabaigoje planuojama pristatyti Varėnos krašto turizmo galimybes ir Lenkijoje. Į šias šalis vykstama, kadangi daugiausia turistų sulaukiama būtent iš jų ir norima šiuos srautus dar labiau padidinti.


„Adventur“ parodoje Vilniuje Varėnos rajonas buvo pristatomas atskirame stende, į kurį dirbti buvo pakviesti vietiniai muziejai, amatų centrai, ekologiniai ūkiai, Dzūkijos nacionalinio parko atstovai, amatininkai, kaimo turizmo sodybų ir edukacinių programų savininkai bei aktyvaus laisvalaikio klubas. Stendo dalyvių gausa buvo siekiama parodyti Varėnos rajoną kuo platesniais rakursais, kad kuo daugiau skirtingomis sritimis besidominčių keliautojų susidomėtų mūsų kraštu. Šioje parodoje apsilankė virš 20 000 tūkstančiai lankytojų, šiais metais dėmesys buvo skirtas Lietuvos miestams ir miesteliams, norint, kad jie pristatytų savo turistines, edukacines programas, naujus turistinius objektus, įdomiausius maršrutus ir renginius.

Parodose Latvijoje „Baltour“ ir Vokietijoje „ITB“ Varėnos kraštas buvo pristatomas bendrame Lietuvos stende, kartu su kitomis savivaldybėmis, bei Valstybiniu turizmo departamentu. Latvijoje stendą dalijomės su Alytaus miesto savivaldybės atstovais. Beje, turizmo parodoje Vokietijoje, kasmet apsilanko virš 120 000 turistų, o Latvijoje – 25 000.

 Estijos parodoje „Tourest“, kuri vyko Taline, pietų Lietuvą atstovavo Druskininkų savivaldybė, kurių stende vietą turėjo ir Varėnos atstovai. Įdomumo dėlei: Druskininkų turizmo ir verslo centras per metus sudalyvauja 18-oje turizmo parodų, kai Valstybinis turizmo departamentas vos 13-oje.

Pasak turizmo specialistų, tarptautinėse turizmo parodose būtina dalyvauti dėl kelių priežasčių:
• Norint pritraukti turistus reikia ne laukti, o juos kviesti, kaskart pasiūlyti naujų užsiėmimų, pramogų, išskirtinių bei tradicinių renginių, pateikti informaciją jiems suprantama kalba. Į parodas Vokietijoje ir Latvijoje Varėnos turizmo specialistai vyko su nedidelio tiražo leidiniais, kurie buvo išversti į atitinkamas kalbas, ir tai padėjo sulaukti pasisekimo, kadangi parodų lankytojams malonu pateikiamą informaciją gauti gimtąja kalba.
• Specialistai parodose komunikuoja kartu, taip gimsta naujos idėjos, užmezgamos bendradarbiavimo galimybės bei draugiški ryšiai tarp artimų savivaldybių. Dirbant drauge – sujungiant pajėgas – galima pasiekti geresnių rezultatų. Tai didelė nauda ir vietos paslaugų tiekėjams.
• Būtina nuolat priminti apie save, apie savojo krašto galimybes. Tarptautines parodas aplanko šalių ambasadoriai, politikos veikėjai, o tai yra didelis žingsnis į šalies ir rajono žinomumą, informacijos sklaidą. Be to, taip galima atrasti ir bendradarbiavimo partnerius kitose šalyse.

Varėnos krašto išskirtinumas – natūrali gamta, upės, miškai ir tradiciniai kaimai, kurie kaip magnetas traukia natūralios gamtos bei ekologinio turizmo išsiilgusius turistus. Kitas mūsų krašto patrauklumas – vis dar puoselėjami amatai. Juodoji keramika, drevinė bitininkystė, šiaudelių narstymas, kiaušinių marginimas, audimas, kalvystė ir kt. Galime didžiuotis ir kulinarinio paveldo įvairove: mūsų krašte galima paragauti juodos duonos, grikių babkos, grybų sriubos, bulvinės bandos, o kur dar sūrių įvairovė.
Varėnos turizmo ir verslo informacijos verslo specialistai siekia glaudžiau bendradarbiauti su pietų Lietuvos savivaldybėmis. Turėtų atsirasti bendri maršrutai bei programos tarp savivaldybių, tokiu būdu būtų galima atvykstančius turistus išlaikyti ilgesnį laiką mūsų regione.
Varėnos rajonas į tarptautinių turizmo ir laisvalaikio parodų sritį įžengė tik šiemet, tad dar yra ir ko mokytis, ir kur pasivyti kolegas iš kitų savivaldybių. Anot turizmo specialistų, nesitikima, kad po vienų metų dalyvavimo parodose atvykstančių turistų skaičius ženkliai padidės. Dažniausiai grįžtamasis ryšys atsiranda po 2-4 metų. Tačiau galima pasidžiaugti, kad iškart po šių metų parodų sulaukta skambučių ir laiškų iš interesantų, tad tikėtina, kad dalyvavimo parodose nauda bus jaučiama jau ir šiais metais.
Turizmo specialistų prašymas Varėnos krašte turizmo paslaugas teikiantiems verslininkams – pristatyti dalomosios medžiagos (lankstinukų, skrajučių) į Varėnos švietimo centro turizmo ir verslo informacijos skyrių. Svarbu pristatyti mūsų kraštą taip, kad atrodytume išskirtiniai ir pritrauktume kuo daugiau lankytojų, o atvykę turistai galėtų rasti informaciją, kokios paslaugos teikiamos rajone, tai leis uždirbti vietos paslaugų teikėjams.
Tikimasi, kad turizmo veikla, pradėta taip energingai, ne tik duos laukiamų rezultatų, bet ir bus nuosekliai tęsiama. O tobulėti dar tikrai turime kur – pradedant lankytinų objektų pasiekiamumu, baigiant kokybišku lankytojų aptarnavimu ir turizmo informacijos pateikimu.
Dar kartą noriu padėkoti Varėnos kraštą parodose atstovavusiems specialistams!

Emilis Tamošiūnas

Varėnos rajono savivaldybės administracijos

Ekonomikos ir žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas

www.varena.lt informacija

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.