Tarptautinė programa „Youth Empowered“ atvėrė galimybes norinčiam dirbti jaunimui

Tarptautinė programa „Youth Empowered“ atvėrė galimybes norinčiam dirbti  jaunimui
01 birželio 21:23 2017 Print This Article

Gegužės 13 d. Varėnoje startavusios tarptautinės edukacinės programos „Youth Empowered“ pirmasis etapas baigėsi. Mokymuose, kuriais siekiama prisidėti prie jaunimo nedarbo prevencijos mūsų šalyje, sėkmingai sudalyvavo 29 jaunuoliai. Praėjusį šeštadienį jie užvėrė seminarų duris kur kas labiau pasitikėdami savimi ir nusiteikę ambicingai siekti karjeros tikslų.

 

Programą drauge įgyvendina nevyriausybinė organizacija „Junior Achievement Lietuva“ ir bendrovė „Coca-Cola HBC Lietuva“.

18738728_815505438615546_6669883506644921175_o„Mes tikime jaunų žmonių potencialu, nes jie yra ateities lyderiai, kurie prisidės prie šalies gerovės kūrimo. Tačiau, dėl įvairių gyvenimo aplinkybių ne visi iš jų turi galimybę realizuoti savo potencialą ir siekti karjeros. Todėl šia socialinės atsakomybės programa mes jungiamės prie įvairių Lietuvos valstybės institucijų, fondų bei organizacijų pastangų ir siūlome jaunimui įgyti praktiškų žinių, praversiančių jiems pradedant karjeros kelią“, – sako šią programą įgyvendinačios bendrovės „Coca-Cola HBC Lietuva“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė.

Varėnoje vykusios „Youth Empowered“ programos seminarų metu jaunuoliai, kuriuos suburti į mokymus padėjo Varėnos jaunimo reikalų koordinatorė Solveiga Žukienė, klausėsi paskaitų ir aktyviai dalyvavo užsiėmimuose. Jų metu stengėsi pažinti save, nagrinėjo viešojo kalbėjimo ir derybų meno subtilybes, susipažino su verslo pagrindų kūrimu. Svarbiausia, stengėsi priartėti arčiau link savo svajonės – dirbti įdomų ir prasmingą darbą.

 

Seminarų metu savo žiniomis dalinosi viešojo kalbėjimo ir lyderystės klubo „First Toastmasters of Lithuania“ prezidentė Greta Šiaučiūnaitė, „OVC Consulting“ vyr. konsultantė, lektorė, psichologė Viktorija Matusevičiūtė bei jaunesnysis konsultantas Justas Kupčinskas, KTU „Startup Space“ vadovas, asociacijos „Lietuvos startuoliai“ direktorius Donatas Smailys. Savo karjeros istorija su jaunimu pasidalino ir „Coca-Cola HBC“ Baltijos šalių marketingo vadovė Natalija Platonova.

A. Kašėta„Seminarų metu taip pat teko girdėti, kad jaunimas galvoja išvykti į užsienį, čia nemato tiek galimybių ir atvirų durų siekti sėkmingos karjeros. Nesmerkiu norinčių įgyti užsienio patirties, esu pats tai patyręs. Tai gali būti naudinga. Tačiau manau, kad šis laikotarpis mus įgalina pasiekti labai daug įvairios informacijos, galimybių ir Lietuvoje. Juk informacinių technologijų pagalba visas pasaulis yra lengvai prieinamas. Todėl manau, kad pasiekti savo tikslų galima visur, tereikia sutelkti maksimalias pastangas“, – svarstė D. Smailys. Paskutinio seminaro metu jaunuoliai buvo skatinami kurti savo verslo idėjas, kai kurie jų savo tikslus žada įgyvendinti jau netrukus.

Seminaruose apsilankė ir Varėnos miesto meras Algis Kašėta, kuris atkreipė dėmesį į tai, kad Varėnos jaunimas vis aktyviau įsitraukia į pasirengimą darbo rinkai: „Džiaugiuosi aukšto lygio mokymais. Smagu, kad jie startavo būtent Varėnoje. Mums tai yra ir garbė, ir nauda. Neabejoju, kad įgytos žinios pravers jauniems žmonėms planuojant asmeninę karjerą, tai tikrai skatina jaunimo iniciatyvumą, pasitikėjimą savimi. Mokymuose dalyvavusių jaunuolių atsiliepimai labai geri. Skatiname ir palaikome tokio pobūdžio mokymus, tikimės jų ir daugiau“, – savo mintimis dalinosi miesto meras.

Pasak A. Kašėtos, jaunimo verslumo skatinimas – vienas iš Varėnos rajono savivaldybės jaunimo politikos prioritetų: „Ši programa yra ankstesnių veiksmų tęstinumas: bendradarbiaudami su VšĮ „Versli Lietuva“ ir vietos jaunaisiais verslininkais, kovo 24 d. organizavome verslumo seminarą jaunimui „Nuo idėjos iki verslo“, gegužės 3 d. Varėnoje lankėsi Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Jis kaip tik jaunimui akcentavo karjeros planavimo prioritetines sritis, kad daugiausia dėmesio turi būti skiriama viešajam kalbėjimui, savęs pristatymui, finansiniam raštingumui ir verslumo ugdymui, psichologijai, emociniam intelektui, medijų raštingumui, stebėjimui, vertinimui ir valdymui. „Youth Empowered“ mokymų metu šios žinios ir yra suteikiamos.“

„Junior Achievement Lietuva“ vadovas Justinas Noreika buvo patenkintas ne tik jaunimo iniciatyvumu, aktyviu dalyvavimu, bet ir šiltu dzūkišku priėmimu Varėnoje bei pagalba. „Moksleiviai ne tik padėjo pasiruošti renginiui, bet ir mielai pagelbėjo specialių poreikių turintiems dalyviams renginio eigoje. Didelė dalis moksleivių jau susidomėjo „Junior Achievement“ siūlomomis galimybėmis įkurti verslą dar mokyklos suole ir praktikoje panaudoti „Youth Empowered“ mokymuose įgautas žinias. Esu tikras, kad šie dalyviai ne tik neliks be darbo, bet dalis jų taps verslo vietų kūrėjais. Kai kurie jų jau dabar organizuoja regioninius renginius, o šie mokymai gali atverti ir naujų bendradarbiavimo galimybių šiuos renginius sustiprinti“, – sakė J. Noreika.

image004 (002)Programa „Youth Empowered“ taip pat jau vyksta Italijoje, Baltarusijoje, Graikijoje, Latvijoje, netrukus ji prasidės dar 23-iose šalyse, kuriose veikia „Coca-Cola HBC“. Antrasis programos etapas Lietuvoje vyks rudenį, viename iš miestų, kuriame jaunimo nedarbo problema yra aktualiausia.

 

Daugiau informacijos:

Eglė Skunčikaitė

VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“

Projektų vadovė

M  +370 643 57821

T   +370 5 2616413

E   egle@lja.lt

W  www.lja.lt

Gabrielė Šerėnienė

Coca-Cola HBC Lietuva

Viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė

M +370 62071877

E gabriele.sereniene@cchellenic.com

W www.coca-colahellenic.com

 

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.