Ritualinės tatuiruotės, kostiumų gamyba ir Shaltmiros raganystės – festivalio „Yaga Gathering“ kūrybinės dirbtuvės kvies naujai pažvelgti į savo kūną

Ritualinės tatuiruotės, kostiumų gamyba ir Shaltmiros raganystės  – festivalio „Yaga Gathering“ kūrybinės dirbtuvės kvies naujai pažvelgti į savo kūną
06 rugpjūčio 11:22 2018 Print This Article

Shapeshifting temą šiais metais pasirinkęs festivalis „Yaga Gathering“ vasarą pasitinka šūkiu „Išdrįsk tapti tuo, kuo visada svajojai.“ Į šiuos principus bus orientuota ir festivalio kūrybinių dirbtuvių programa, kupina įvaizdžio keitimo dirbtuvių ir paskaitų ne visai patogiomis temomis.

Gatvės_menas

 

„Yra keletas vertybių, į kurias orientuojamės planuodami „Yaga Gathering“ veiklas. – pasakoja festivalio kūrybinių dirbtuvių koordinatorė Emilija. – Pirma, veiklos turi būti įtraukiančios, todėl jas veda savos srities profesionalai, turintys puikius bendravimo įgūdžius ir gebantys motyvuoti.

Antra, veiklos remiasi tolerancijos, pagarbos aplinkai ir aplinkiniams principais. Ir trečia, šiais metais norime akcentuoti radikalią saviraišką, tiek vidinio, tiek išorinio „aš“. Be to, kadangi „Yaga“ stengiasi būti „žalias“ festivalis, kostiumo, kaukių ir dalyje kitų dirbtuvių bus naudojamos second hand arba perdirbtos medžiagos.“

SHALTMIRA1Festivalio dirbtuvės sieks išpildyti pagrindinę 2018 m. „Yaga“ temą – Shapeshifting.

Lankytojai turės galimybę papuošti savo kūną laikinomis arba permanentinėmis tatuiruotėmis, pasirinkę laikinus chna dažus arba senovinį „stick-and-poke“ metodą, kuriame nenaudojamos elektroninės mašinėlės.

Grožio salonas „Frizūra“ organizuos kūno tapybos dirbtuves, o meno studija „Artoteka“ rengs autentiškų veido kaukių gamybos sesijas. Išsinerti iš senos odos ir susikurti naują lankytojams padės duetas MAPKA© ir Kullkidz, kurie dalinsis įvaizdžio kūrimo paslaptimis, demonstruos kaip susikurti kostiumo detales iš netikėtų objektų ir padės atnaujinti jau turimus rūbus.

„Pastaraisiais metais festivalio publika tampa vis smalsesnė ir drąsesnė. Lankytojai noriai išbando naujas, jiems nepažįstamas ir negirdėtas veiklas, o mes prie šių poreikių stengiamės kaip įmanoma geriau prisitaikyti.

 

Ne paslaptis, kad dirbtuvių programos sudarymas, kaip ir kiti festivalio paruošiamieji darbai, yra iššūkis – tai reikalauja ne tik kantrybės, bet ir tikslaus įsivaizdavimo kaip viskas atrodys renginio metu. Tačiau festivalis ateina, ir tuomet, lankytojų šypsenos atperka visa įdėtą triūsą,“ – darbo realijomis dalijasi Emilija.

KULLKIDZ

„Yaga“ kūrybinių dirbtuvių programoje akcentuojamas ne tik fizinės formos keitimas, bet ir dvasinės metamorfozės, saviraiška plačiąja prasme.

Tarp festivalio šios programos akcentų yra meninkė Shaltmira, Lietuvoje išgarsėjusi savo unikaliais komiksais – kartu su vokiečių komanda, ji ruošia raganiškumo ir mantrų kupiną užsiėmimą. Programoje pasireikš ir nemažai fotografijos pasaulio atstovų.

Fotografė Marla Singer (Rūta Jankauskaitė) pasakos apie gatvės meno judėjimą ir atskleis „naglai tiesmuko kovojimo už teisybę pasekmes“, o fotografas ir verslininkas Nerijus Paluckas kalbės apie kaukes kasdieniame gyvenime.

Nusiteikę ypatingai kūrybiškai lankytojai galės pasigaminti archajiškąją camera obscura ir fotografės Ieva Royus pagalba užfiksuoti norimus vaizdus.

 

Festivalis Yaga Gathering“ vyks rugpjūčio 9-13 d., prie Spenglos ežero Dzūkijoje. Šių metų tema – Shapeshifting, kurią organizatoriai kviečia interpretuoti keičiant savo išvaizdą, pasirenkant unikalų kostiumą. Nespėjusių pasiruošti namie festivalyje lauks stilistai, kirpėjai, laikinų tatuiruočių meistrai ir kiti specialistai, padėsiantys kūrybiškai pažvelgti į savo kūną. Programa ir daugiau informacijos oficialioje svetainėje ir Facebook paskyroje

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.