„Lietuvos geležinkeliai“ sveikina valstybę: neįprastos kelionės, šimtmečio paslaptys ir misija „Grąžinti nepriklausomybę“

12 vasario 19:24 2018 Print This Article

Lietuvai švenčiant valstybingumo atkūrimo 100-metį, „Lietuvos geležinkeliai“ pirmąkart visuomenei atvers tik svarbiausių valstybės asmenų iki šiol regėtas erdves, įprastais maršrutais keliaujantiems dovanos neįprastas keliones, pakvies į filmo „Grąžinti Nepriklausomybę“ peržiūrą bei diskusiją apie signatarų autoritetą su filmo kūrėjais ir pačiais signatarais.

 Vytis0035„Kitąmet šimtmetis sukanka ir pirmiesiems Lietuvos geležinkeliams. Atverdami iki šiol visuomenei mažai žinomas istorines erdves, kviesdami į specialias keliones traukiniais, diskusijas ir populiaraus filmo peržiūrą, taip sveikiname valstybę ir turime progą priminti geležinkelių istoriją. Anuomet tai buvo svarbiausia susisiekimo arterija, patys signatarai po Lietuvą keliavo traukiniais, o su jais – ir mūsų valstybės istorija.“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Šventinių renginių ciklas prasidės Vilniaus geležinkelio stotyje, kur vasario 15 dieną nuo 17.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į išskirtinę šimtmečio ekskursiją. Iš kurios pusės į Lietuvą geležinkeliu grįžo signataras Jonas Basanavičius? Kur buvo sutinkami, vaišinami ir į miestą išlydimi pirmieji valstybės ir užsienio šalių asmenys? Kuo ypatinga Vilniaus geležinkelio stoties architektūra ir kaip ji kito keičiantis miesto šeimininkams? Apie tai – dvi savaitgalio ekskursijos, kuriose dalyvauti galės pirmieji užsiregistravę smalsuoliai.

Tą patį vakarą nuo 18.00 val. Vilniaus geležinkelio stoties antrajame aukšte įsikūrusiame „Lietuvos geležinkelių“ muziejuje – diskusija su filmą apie signatarus prieš keletą savaičių pristačiusiu kūrėju Oleg Surajev ir Lietuvos nepriklausomybės akto signataru Rimvydu Valatka.

Po diskusijos – nuo 18.45 val. nemokama filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra. Nors filmo pavadinimas ir primena istorinę dramą, čia nebus nuobodžių datų ir faktų – tai komedija su gera humoro doze, iki skausmo pažįstamais stereotipais ir linksmomis kasdieniškomis situacijomis. Į filmą patekti spės tik užsiregistravusieji iš anksto – vietų skaičius ribotas.

Jau kitą dieną, Vasario 16-ąją, kasdienius patogius reisus traukiniu – Vilnius-Klaipėda, Vilnius-Kaunas, Kaunas-Marijampolė – papildys populiariųjų „Gatvės gyvos“ gidų pasakojimai apie kelionės metu pravažiuojamas vietas.

Keleiviai susipažins su intriguojančiais faktais ir įsitikins, kad kelionės šiais maršrutais tiesiog negali būti nuobodžios. Per kelionės valandas bus spėta „paragauti“ pačios įvairiausios Lietuvos – nuo kunigaikščių laikų iki nūdienos, nuo piliakalnių iki moderniosios architektūros perlų, nuo slaviškos ir baltiškos kultūros iki žydiškos bei vokiškos. Ir žinoma, apie traukiniu pravažiuojamų kraštų sąsajas su atkurtąja Lietuva, su valstybės prezidentais ir kitais šaliai nusipelniusiais žmonėmis.

Vasario 17 dieną „Lietuvos geležinkelių“ muziejuje – visą dieną „Šeimų šeštadienis“ ir dar viena ekskursija po nematytas Vilniaus geležinkelio stoties erdves.

Daugiau informacijos apie renginius ir registracija – „Lietuvos geležinkelių“ tinklalapyje www.litrail.lt ir „Facebook“ paskyroje.

Tadas Valančius

Komunikacijos departamentas

AB „Lietuvos geležinkeliai“

Mindaugo g. 12, LT-03603 Vilnius, Lietuva
tel.: 8 5 269 22 55

mob.: +370 602 19 419
el. paštas: t.valancius@litrail.lt
www.litrail.lt, www.traukiniobilietas.lt

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.