Gruzija ir jos žmonės – fotografijos ir tapybos parodoje Vilniuje

22 spalio 16:25 2008 Print This Article

Vilniuje, Nacionalinėje dizaino ir mados galerijoje (Gedimino pr. 9), spalio 27 dieną 17.30 val. atidaroma Mariaus Abramavičiaus Neboisia nuotraukų paroda „Besikeičiantis laikas“ ir Gruzijos menininkų Giorgi Bughadze ir Giorgi Gugušvili tapybos darbų paroda „Gruzinai sugrįžta“.

Galerijoje bus eksponuojami fotografo įamžinti dabartinės Gruzijos, jos žmonių vaizdai ir Gruzijos menininkų sukurti žmonių portretai, nutapyti po sukrečiančių rugpjūčio mėnesio įvykių Gruzijoje.

„Po 200 metų nelaisvės gruzinai sugrįžta. Po 200 metų gruzinai sugrįžta į demokratinį ir laisvą pasaulį ir vėl užima savo vietą pasaulio politiniame žemėlapyje. Gruzinai sugrįžta ir užima savo istorinę vietą pasaulio kultūroje ir civilizacijoje. Susipažinkite – tai mes. Mes esame gruzinai“, – sako Tbilisio dailės akademijos rektorius G.Bughadze ir G.Gugušvili.

Parodos metu bus rodomi du nauji menininko M.Abramavičiaus filmai apie Gruziją –„Alaverdi“ ir „Besikeiciantis laikas“. Juose pasakojama apie menų plenerą Gruzijoje, atskleidžiamas šios kontrastingos šalies grožis ir jos spalvų gama skirtinguose šalies kampeliuose įvairiais metų laikais.

Gruzija, pasak M.Abramavičiaus, – tai kita, mums gerai nežinoma, žemė, tai kitas, tiesiog kitaip tekantis, laikas, kitoks požiūris į pasaulį, žmonės, gyvenantys pagal kitas tradicijas ir dėl visai nežinomų priežasčių mylintys Lietuvą.

„Ši paroda – tai akimirkos švystelėjimai besikeičiančiame laike, jie jau buvo, bet liko užfiksuoti amžinybės akimirkoje ir kiekvienas turi galimybe prie jų prisiliesti. Prisiliesti ir per paprastą kasdienybės momentą pajusti šio krašto ir jo žmonių dvasią“, – sako šiuos metus Gruzijai pašventęs fotografas M.Abramavičiaus.

Paroda „Besikeičiantis laikas“ – tai projekto „ALAVERDI. Lietuva-Gruzija-Užupis“ dalis. Projektas finansuojamas iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų. Juo siekiama paskatinti kultūrinį Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimą, įtraukiant kuo daugiau Gruzijos, Lietuvos, Užupio menininkų.

Projekto metu Užupyje buvo eksponuojami Gruzijos menininkų darbai, Gruzijoje ir Užupyje vyko menų plenerai, buvo išleistas atvirukų ciklas „Alaverdi Gruzija šypsosi“. Užupį ir Gruzijos sostinę Tbilisį papuošė plakatai su gruziniškos šypsenomis. Kalnuose ir slėniuose, meno centruose ir prie jūros buvo paleisti aitvarai su Gruzijos vaizdais. Į gruzinų kalbą išversta „Užupio respublikos konstitucija“, kuri netrukus papuoš Paupio gatvę.

Baigiant projektą, šįmet dar planuojama išleisti kultūrinį informacinį leidinį „UŽANTIS“ ir Užupyje pastatyti bendrą lietuvių menininkų ir skulptoriaus iš Gruzijos Irakli Tsuladze meninį projektą – skulptūrą „Jėgos vieta“.

Šaltinis: www.urm.lt

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.