Dvi paros ir 1000 nepaprastų paprastų žmonių istorijų

Dvi paros ir 1000 nepaprastų paprastų žmonių istorijų
21 gruodžio 22:02 2020 Print This Article

Trečius metus vykstantis projektas „Pozityvus dienoraštis“ pristatė rezultatus – 1000 vaizdo įrašų su žmonių istorijomis iš visos Lietuvos. „Pozityvaus dienoraščio“ komanda, istorijų herojai dalinosi savo akimirkomis ieškant istorijų, kalbinant jų autorius bei važiuojant į pačius įvairiausius Lietuvos kampelius. Projektą vainikuoja dviejų parų transliacija, per kurią be pertraukos transliuojama 1000 sukurtų istorijų.

2017 m. gimęs projektas yra skirtas atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į visuomenėje vykstančius gerus pokyčius ir pasiekimus, kurie bendrame naujienų sraute neretai lieka nepastebėti. Iniciatyva siekia keisti žmonių mąstymą ir padėti jiems galvoti pozityviai, įkvėpti sektinu pavyzdžiu, mažinti neigiamų naujienų skaičių.

Projekto iniciatorių VšĮ „Iniciatyvos fondas“ vadovė Eglė Surplienė sako, kad projektas gimė iš noro parodyti visuomenei, kad ne viskas yra taip blogai kaip dažniausiai atrodo ir visada galime atrasti kažką pozityvaus.

„Šiuo metu jaučiamės labai gerai, nes pasiekėme savo tikslą. Ypač dabar akys vis užkliūna už įvairių socialinių iniciatyvų, kurios tam tikra prasme atkartoja „Pozityvų dienoraštį“. Tai yra įvairios privačios iniciatyvos, kur žmonės bando skelbti tik geras žinias, skleisti pozityvą, matyt, norėdami atsverti šių dienų aktualijas. Galbūt netiesiogiai, bet taip „Pozityvus dienoraštis“ ateina į kiekvienus namus. – teigia E. Surplienė.

Projekto vadovė Viktorija Stasiukynaitė buvo nuo pat pirmojo „Pozityvaus dienoraščio“ vaizdo įrašo bei sako, kad sukurti tokį kiekį vaizdo medžiagos, reikėjo labai daug kantrybės. „Daug žmonių paliečia skirtingi darbai – prie projekto dirbo montažo režisieriai, operatoriai, asmenys kalbinantys ir padedantys kalbinti. Nesakyčiau, kad darbai sudėtingi, bet jiems tikrai reikėjo kantrybės, atsidavimo ir meilės. – sako Viktorija.

V. Stasiukynaitė sako, kad žvelgiant į praeitį, labiausiai įkvepia tos istorijos, kurios gimsta žmonių pastangų jėga: „Pavyzdžiui, Saulius Matusevičius iš Degučių kaimo – plaktukų muziejaus įkūrėjas, savo kaimelyje įkūrė muziejų. Taip Degučių kaimas nebėra tik kaimas, o vieta į kurią plūsta lankytojai iš visos Lietuvos. Užtenka tik tiek kasdienybės ir ji jau įkvepia kitus“.

VšĮ „Iniciatyvos fondas“ iniciatyva įgyvendinamo projekto pasiekimus bei visas istorijas galima rasti interneto svetainėje www.pozityvu.lt, „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose, istorijų ištraukas galima rasti socialiniame tinkle „Instagram“.

Stebėkite daugiau nei dviejų parų tiesioginę transliaciją: https://www.youtube.com/watch?v=qa0SLxlE8Kg.

Nuotr. autorius: „Pozityvus dienoraštis“.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.