Choreografinių projektų teatras ,,VILNIAUS BALETAS”

gruodžio 08 00:24 2009 Print This Article

,,JA U S M A I“

Užguiti laiko ir gyvenimo tempo, išsigandę nežinios ir troškimų mes kiekvieną dieną klausomės savo širdies dūžių ir klausiame jos, kas ji? Mes mylime ir nekenčiame taip, kad net norime nužudyti. Mes geidžiame ir atgailaujame taip, kad net visi Dievai tai girdi ten aukštybėse… Ir visa tai – mes žmonės, ir visa tai tik mes – žmonės.
,,…Tas draugas, kas įtikino beveik, kad baltos gulbės tai- juodi varnai. …Kas kenkia, tas pagelbės mirtinai. …Tai, kas netikra, man visų tikriausia; už viską man tamsesnė šviesuma; aš abejoju, vos ką tikra gausiu; man mokslas – keistenybių visuma; korta man laimi tik nukertama; …apyaušry linkiu nakties labos, aukštielnikas bijausi nelabos, turtingas aš, bet elgeta esu, aš palikimo laukiu, ko nebus, vaišinamas ir vejamas visų…“ – taip rašė Francois Villon’as ir aš jam pritariu iš kito laiko, nes laikas eina, o žmonės nesikeičia.
F.Villon’o kūryba – vidinė tragedija virtusi viduramžių ,,rudens“ epocha, laike ištirpęs asmenybės likimas. Koks gaivališkas ir mąslus talentas tryško jį suformavusiame, kelius jam parengusiame šimtmetyje… Jis pagrįstai laikomas ir pirmuoju moderniu prancūzų poetu.
Sujaudintas ir įskaudintas laikmečio aš pasišnabždėjau su didžiu prancūzu ir kūno kalba perskaičiau jo slaptingas mintis ir su viltimi patikėjau, kad mane supa žmonės, kurie teatrą įsivaizduoja kaip meno šventovę.
Jurijus Smoriginas

Kompozitoriai: A.W.Mocartas, A.Šnitkė.
Režisierius ir choreografas: Jurijus Smoriginas
Šviesos dailininkas: Saulius Dziminskas
Garso režisierius: Jurijus Melnikovas
Scenografijos ir kostiumų autoriai: Jurijus Smoriginas, Evelina Kauklienė

Alikėjai:
Evelina Kauklienė
Giedrė Stankevičiūtė
Laura Radzevičiūtė
Lena Kravčenko
Stella Griškevičiūtė
Milda Jančauskaitė
Andželika Filipovič
Misha Levin
Erikas Travinas
Petras Lenkutis

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.