Baltasis bliuzas Varėnoje

sausio 29 08:38 2009 Print This Article

Sausio 31 d. 19 val.: Gyvai – SENAS KUINAS, taip pat Algis Barkauskas, Povilas Žilinskas (Saulagalvis), Laurynas Šemeška, Valdemaras Šemeška ir grupė „PROVOKACIJA“.
Bilietų kaina 15 Lt.

Grupės „Senas Kuinas“ pavadinimas kilęs iš žinomo Gogolio veikalo. Kadaise grupės įkūrėjui, gitaristui ir vokalistui Vilijui Važnevičiui labai įstrigo epizodas, kai pagrindinis herojus, rašydamas laišką Peterburgan, lygina miestelio, kurį „revizavo“, merą su kvailu senu kuinu.

Tuo metu, kai radosi grupė, groti bliuzą buvo kvaila, nes tokai muzika niekam nebuvo įdomi. Tačiau, muzikantų nuomone, laikui bėgant grupė tik stiprėja ir pavadinimasjau tikrai nesiasocijuoja su kvailumu. „Kaip bebūtų keista, šiuo metu bliuzas žmonėms reikalingas daug labiau nei anksčiau, – istoriniais prioritetais dalinasi Aleksandras Jegorovas, pravarde Džyza, daug metų mušantis būgnus ir retkarčiais grojantis lūpine armonikėle. – Sovietmečiu didžioji dalis žmonių net nežinojo, kas yra bliuzas. Mes grojome sau, o liaudį linksmino Povilaitis ir broliai Frankoniai“.

Kai Lietuvoje dar nekvepėjo „perestroika“, Vilijus gyveno Varėnoje. „Senas Kuinas“ – viena iš nedaugelio Lietuvos grupių, kuri neatsisako politinių lozungų iki šiol, tačiau siūlo juos skaityti tarp eilučių. Šiaip ar taip, analogų „Senam kuinui“ Lietuvoje nėra. Atrodytų, – puiki niša saviraiškai, tačiau Vilijus ir Džyza tuo visiškai nesidžiaugia. Jei būtų dar viena panašaus stiliaus komanda, vyrai galėtų su ja pasivaržyti ir taip kelti savo lygį. Ir susėdus prie stalo pasišnekėti apie jaudinančius dalykus. „Dabar mes per muzikantų „tusovkes“ neturime apie ką kalbėtis, – apmaudo neslepia Vilijus. – Niekas nebekalba apie kūrybą, žodžio skambesį…“ „Šnekos apie bobas ir arielką – mums jau praeitas etapas“, – kolegai antrina Džyza. Todėl, jei koks „Jaunas Eržilas“ norėtų mesti iššūkį „Senam Kuinui“, lai nesigėdina – ima į rankas gitarą ar sėda prie būgnų.

Sausio 31 d. Varėnoje „Senas Kuinas“ tikrai turės pasitempti, nes aplink jį spiesis nartus būrys jaunų „eržiliukų“ – Algis Barkauskas, Povilas Žilinskas (Saulagalvis), Laurynas Šemeška, Valdemaras Šemeška ir, Varėnoje jau garsi bei mėgiama, spalvingoji „PROVOKACIJA“.

Bilietai parduodami ir užsakomi Varėnos kultūros centro bilietų kasoje. Tel. 8 310 52752
Darbo laikas nuo 11 iki 15 val. ir nuo 16 iki 19 val., kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.