29 Europos valstybių vairuotojai raginami taupyti

27 gegužės 13:54 2008 Print This Article

Šiandien pradedama vairuotojų švietimo kampanija „Taupai ne tik kurą“, kurią iniciavo Europos naftos pramonės asociacija (EUROPIA) ir Europos Komisija, atstovaujama energijos komisaro Andris Piebalgs.

Projektą Lietuvoje įgyvendina degalinių tinklai „Neste“, „Orlen“ ir „Statoil“.

29 Europos valstybėse vykstančios kampanijos metu vairuotojai bus raginami keisti savo vairavimo įpročius, efektyviai ir taupiai naudoti degalus ir saugoti aplinką.

EUROPIA prezidentas Panos E. Cavoulacos ir generalinė sekretorė Isabelle Muller teigia, jog šiuo projektu siekiama prisidėti prie globalių problemų sprendimo ir paskatinti naftos rinkos dalyvių dialogą su vartotojais. „Ši kampanija parodo naftos pramonės svarbą ir vaidmenį sprendžiant klimato atšilimo problemas ir kovojant su energetiniais iššūkiais. Ji yra dialogo su vartotojais pradžia, siekiant paskatinti energijos vartojimo efektyvumą“, – teigia P. E. Cavoulacos.

Vartotojų informavimo apie efektyvesnį degalų naudojimą kampanijai vykdyti bendradarbiauja keturiasdešimt naftos įmonių visoje Europoje. Ja tikimasi pasiekti milijonus vartotojų. Kampanijos metu vairuotojams bus pateikiama naudingų patarimų, kaip taupiau vartoti degalus ir taip sumažinti anglies dvideginio išmetimą į aplinką.

Lietuvoje oficialiais kampanijos vykdytojais tapo trys degalinių tinklai – UAB „Lietuva Statoil“, UAB „Neste Lietuva“ bei AB „Ventus – Nafta“, valdanti „Orlen Lietuva“ degalinių tinklą. Šioms kompanijoms priklausančiuose degalinių tinkluose bus dalinamos informacinės skrajutės apie atsakingą vairavimą ir efektyvų degalų vartojimą. Iš viso akcijoje Lietuvoje dalyvaus 127 degalinės.
Kampanijoje „Taupai ne tik kurą“ dalyvauja daugiau nei 45 tūkst. degalinių iš 29 Europos valstybių. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti tinklalapyje www.savemorethanfuel.eu.

Apie EUROPIA
Europos naftos pramonės asociacija (EUROPIA) atstovauja naftos ir dujų pramonės interesams Europoje. Asociacija vienija beveik 80 proc. Europos Sąjungos naftos perdirbėjų ir apie 75 proc. Europos Sąjungos mažmeninių prekybos degalais įmonių. EUROPIA būstinė yra Briuselyje, Belgijoje.

Šaltinis: Balsas.lt

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.