155 faktai iš Varėnos miesto istorijos

155 faktai iš Varėnos miesto istorijos
04 gruodžio 21:03 2017 Print This Article

2012 metais Varėna šventė 150 metų jubiliejų. Tais metais renginiai , skirti Varėnos miesto jubiliejui, vyko visus metus.

Buvo organizuota mokslinė konferencija „150 Varėnos istorijos minučių“, vyko daugybė renginių mūsų bibliotekoje, išleista Vytauto Česnulio knyga „Varėnai 150 metų“. Išskirtinė buvo kasmet šurmuliuojanti Grybų šventė, ji buvo skirta šiai gražiai sukakčiai pažymėti. Šiai datai nelikome abejingos ir mes, Varėnos viešosios bibliotekos bibliografės Elena Glavickienė ir Laimutė Cibulskienė.

Ta proga parengėme kraštotyros darbą „Varėna: datos, įvykiai, faktai“. Norėdamos dar kartą prisiminti ir kitiems priminti svarbius Varėnos miesto istorijos faktus bei įvykius, bibliotekos  Facebook paskyroje šiais metais paskelbėme 155 faktus iš Varėnos miesto istorijos. Tai – miesto įsikūrimo data, bažnyčios atsiradimas, lenkų ir sovietų okupacijos, mokyklos, biblioteka, kultūros centras ir kt.

Paskelbti faktai sulaukė daug paspaudimų „patinka“, komentarų bei pastabų. Ypatingai daug dėmesio sulaukė skelbtos nuotraukos – žmonės atpažino ne tik vietas, pastatus, bet ir patys save arba savo pažįstamus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rinkdamos faktus naudojomės įvairiomis knygomis ir periodiniais leidiniais.  Už nuotraukas esame dėkingos Aldonai Žilinskienei,  Jonui Staliulioniui, Zofijai Bliujienei  ir kt.

Parodoje eksponuojamos knygos „Varėna istorijos kelyje“ (2002), V. Česnulio „Varėnai 150 metų“,  V. Česnulio „Iš Varėnos II parapijos ir Vilniaus arkivyskupijos istorijos“ (2006),  V. Česnulio „Varėnos krašto šauliai“ (2008), V. Kaziulionio „Dainavos apygardos partizanų atminties paminklai“(2005), J. Dringelio „Varėnos rajonas“ (1983).

Pateikiamas kraštotyros darbas „155 faktai iš Varėnos Varėnos miesto istorijos“, kurį parengė Varėnos viešosios bibliotekos Bibliografijos, informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Elena Glavickienė ir bibliografė Laimutė Cibulskienė.

Parodą papildo 2012 metais rajoninėje spaudoje skelbti E. Glavickienės ir L. Cibulskienės apžvalginiai staipsniai apie atskirus Varėnos miesto istorijos laikotarpius.

Parodos akcentas – skelbiamos pačios svarbiausios Varėnos miesto istorijos datos, pateikiamos nuotraukos arba jų kopijos.

 

Laimutė Cibulskienė

Varėnos viešosios bibliotekos bibliografė

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.